Základní škola a střední škola Pomněnka, o.p.s.

Aktuality

28. 6. se rozloučíme před prázdninami společným zpíváním, tanečkem, módní přehlídkou a malým občerstvením. Zveme všechny rodiče, sourozence, prarodiče a ostatní kamarády!!!
27. 6. - předposlední den školy vyrazíme na školní statek a opečeme si buřty, povozíme se na koních a zazpíváme si písničky.
25. 6. navštívíme ve městě všechny složky IZS. Už se těšíme na prohlídku sanitek, hasičských a policejních vozů.
19. 6. celý den věnujeme dopravě. Děti si zahrají hru na interaktivní tabuli, zúčastní se soutěžního kvízu a na závěr absolvují 6 stanovišť, na kterých budou plnit různé úkoly. Za pomoc děkujeme studentům ze Školy sociálních služeb Zábřeh.
12. - 15. 6. naši sportovci soutěžili v Brně na mezinárodních atletických závodech a v Bocce. Dovezli si řadu medailí.
5. 6. zveme hráče na velký okresní turnaj. Už se těšíme za zápasy!
3. 6. jedeme do Uničova na Dětské dopravní hřiště. Už se moooc těšíme, jak si zajezdíme!
30. 5. vyjíždí nejmenší děti na výlet speciálním vlakem, ve kterém je plný překvapení, na Filmový festival do Zlína. Nemine je ani návštěva ZOO Lešná.
23. 5. můžete vidět vystoupení našich žáků na Dnech kávy na zahradě v knihovně (stará budova)
13. 5. budeme uklízet okolí školy a Bratrušovský potok.
7. 5. po roce opět vyjedou všichni naši atleti do Brna na závody. Už se těšíme, jak změříme síly s ostatními kamarády. Uvidíme, jak máme natrénováno!!! 12. - 15. se zúčastníme mezinárodních sportovních her Emil Open v Brně.
2. a 3. května je ředitelské volno!!!
Dnes do vozového parku Pomněnky přibylo 5 nových koloběžek!!! Už se těšíme na pěkné počasí, až si je pořádně užijeme...
4. a 5. dubna proběhne zápis do prvních tříd. Těšíme se na nové prvňáčky!!!!
5. 2. proběhne tradiční masopustní karneval. Pozvali jsme kamarády ze sousední ZŠ, už se na těšíme. Společně si zazpíváme, zatančíme, zasoutěžíme...
29. 1. rozdáme pololetní vysvědčení a užijeme si pololetní prázdniny na sněhu!
20. 12. se setkáme ve škole naposledy v roce 2018. Nadělíme zvířátkům na školní zahradě (veverkám a ptáčkům) dobroty, zazpíváme si společně písničky a popřejeme si krásné Vánoce
14. 12. jsme společně vystupovali s dětmi z Loučné nad Desnou v Klášterním kostele. Vystoupení všem moc povedlo. Děkujeme dětem, pedagogům i publiku za skvělou atmosféru.
18. 12. děti vystoupí se svými písničkami v Šumperku u radnice. Přijďte nás podpořit!!!
17. 12. proběhly ve škole tradiční vánoční dílničky. Společně jsme zpívali vánoční koledy, vyráběli ozdoby, zdobili stromeček, mlsali cukroví a vybalovali dárky.
2. 12. patřila první adventní neděle Pomněnce. Koncert devíti kontrabasistů z Brna, jehož výtěžek putoval do Pomněnky, byl úžasný. Adventní koncert se konal již po dvacáté.
12. 11. se sejdeme v odpoledních hodinách, abychom si upekli vandrovnice (svatomartinské rohlíčky) vytvořili lampičky... Večer přijede Martin na bílém koni. Odvážnější děti přespí ve škole...
16. 10. v úterý jsme navštívili krásné ekologické představení O Balynce. Hned druhý den jsme si zopakovali na zahradě pravidla a důvod třídění odpadu a vyrazili vyčistit okolí školy. Nasbírali jsme několik plných pytlů odpadků.
24. 9. jsme v Pomněnce vítali podzim s ochutnávkou podzimního ovoce, podzimními písničkami, básničkami a hádankami. Nechybělo opékání buřtů a pečení jablíček v županu.
10. 9. - 12. 9. pojedeme do Mladoňova na školu v přírodě. Už se těšíme na zábavný výukový program v přírodě!!!
3. 9. 2018 se opět setkáme po prázdninách. Těšíme se na prvňáčky!!!
27. 6. jsme na našem novém bocciovém hřišti pořádali velký turnaj. Účastnilo se celkem 12 týmů. Zlato si odvezli hráči z Oázy Zábřeh, druhé místo putovalo Denního centra Pomněnka a třetí místo obsadil tým z Paprsku Olšany.
25. 6. jdeme na výlet!!! Vyrazíme na Bludoveček, podíváme se na jeleny do obory, dáme si oběd, vyřádíme se na hřišti...
26. 6. proběhl školní turnaj ve stolních hrách. Hráči se utkali v Pexesu, Dominu a v Doble. Ve finále se poprali o medaile 4 hráči v Člověče nezlob se. Vítězem soutěže se stal Andrej Gubčo.
Sportování nekončí!!! 10. 5. osm dětí bude reprezentovat naši školu na atletických závodech v Brně. Soutěžit budou v běhu na 50m, 100m, hodu míčkem a skoku.
3. 6. bude 13 sportovců reprezentovat naši školu v atletických disciplínách na Tyršové stadionu v Šumperku.
17. 4. - 18. 4. proběhne turnaj ve hře Boccia. Dvoučlenné týmy budou soutěžit o medaile a jiné ceny.
13. 4. se zapojíme do celorepublikové akce Ukliďme svět. Vyčistíme okolí školy, dále oblast kolem koupaliště a park u Kaufladnu.
5. a 6. dubna proběhne zápis do prvních tříd. Těšíme se na nové prvňáčky :-)
Poslední únorový týden jsme věnovali barvám. Každý den jsme přišli oblečení do určité barvy a hráli různé hry, soutěže kvízy a zpívali.
20. 2. roztančí školu masopustní masky. Těšíme se na vystoupení masek, pěveckou soutěž, diskotéku i občerstvení.
16. 1. 2018 jsme si povídali o kamarádství, o chování mezi kamarády s pandou Julčou a Lídou Pohankovou. Naučili jsme se také písničky a básničky o kamarádech.
5. 12. se těšíme na Mikuláše a jeho pomocníky. Už teď jsme moc hodní!!!
20. 12. proběhnou v Pomněnce Vánoční dílny. Zveme všechny rodiče a přátele školy, aby si přišli vyrobit vánoční ozdoby, přáníčka, ozdobit perníčky atd.
13. 12. nás navštíví kamarádi ze Střední zdravotnické školy a jako tradičně nám zazpívají koledy, připraví si soutěže a hry pro děti.
24. 10. proběhnou v Pomněnce podzimní veršovánky. Každá třída vystoupí se svou básničkou, písničkou nebo pohádkou. Odborná porota odmění všechny snaživé děti.
13. - 15. 9. 2017 se na Tyršově stadionu uskuteční atletické a cyklistické závody. Závodit budou i žáci naší školy
30. 6. proběhne na školní zahradě tradiční rozloučení s dětmi, rodiči a ostatními přáteli školy. Přichystáno bude vystoupení žáků a malé občerstvení.
27. 6. se uskutečnil na zahradě Pomněnky velký turnaj v PEXESU, DOMINU a ČLOVĚČE, NEZLOB SE. Zúčastnilo se 20 hráčů ze školy a Denního centra Pomněnka. Soutěž probíhala u pěti hracích stolů pod vedením a dozorem spravedlivých rozhodčích.
23. 6. jedeme na výlet. Podíváme se do Velkých Losin na zámek, do parku, na sportovní hřiště. Také se těšíme na jízdu vlakem.
7. - 11. 6. bude naši školu reprezentovat 10 žáků na Evropských hrách mládeže "Emil open" v atletických disciplínách a v Boccia, které se konají v Brně.
Do Základní a střední školy Pomněnka o.p.s. doputovaly dřevěné hračky a učební pomůcky, které vyrobili odsouzení v rámci pracovní terapie Specializovaného oddělení pro výkon trestu odsouzených s poruchou duševní a poruchou chování Věznice Mírov.
1. 6. vyrazíme (jako každý rok) s Českými drahami do Zlína na filmový festival a do ZOO. Už se moc těšíme!
12. 5. se šest našich žáků zúčastnilo atletického čtyřboje na Tyršově stadionu v Šumperku. Závodili v běhu na 60m, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a běhu na 600m.
4.5. se žáci z Pomněnky zúčastnili atletického klání v Brně. Úspěšně si vedli ve všech disciplínách.
16. 2. se ve školní družině bude konat tradiční masopustní karneval. Součástí bude pěvecká soutěž o Zlatou notičku a sportovní soutěže.
6. a 7. dubna 2017 proběhne zápis prvňáčků
20. 12. se rozloučíme společným zpíváním u stromečku, rozdáme si dárečky, sníme cukroví. Po svačině se vydáme na školní statek dát nadílku zvířátkům.
19. 12. zveme všechny rodiče na vánoční tvoření. Začínáme v 9:30 a v každé třídě si vyrobíte se svými dětmi ozdoby, přání, zvonečky apod. Těšíme se na Vás
11. 12. se uskuteční adventní koncert pro Pomněnku v kostele Sv. Jana Křtitele v 16 hodin.
29. 11. se budeme věnovat předvánočním přípravám. Celý den až do večera budeme péct perníčky, zpívat koledy, povídat si o Vánocích, vánočně vyzdobíme celou školu. Společně přespíme ve škole a druhý den, ve středu, budeme vyrábět vánoční svícínky.
3. 11. 2016 jsou pro Vás otevřeny dveře naší školy od 10. do 14. hodin. Těšíme se na Vás.
25. 10. si žáci užijí strašidelný lampičkový pochod po škole, doplněný řadou atrakcí, písniček a překvapení.
12. - 14. 10. vyrazíme na podzimní pobyt na Švagrov. Těšíme se program, který nám připraví :-)
9. 9. vyrazíme na plavbu. Budeme se plavit po Moravě z Postřelmova do Lukavice.
1. 9. 2016 jsme se opět sešli ve škole, přivítali prvňáčky a nové žáky.
31. 5. jsme slavnostně otevřeli Pokoj snů. Tuto speciální místnost, která slouží ke stimulaci i relaxaci dětí jsme vybudovali za spoluúčasti Nadace ČEZ.
30. 6. ve čtvrtek se již tradičně rozloučíme zahradní slavností (v případě deštivého počasí v galerii).
17. 6. se zastavíme v pekárně a podíváme se, jak se peče chleba, rohlíky, koláče... Už se těšíme!!!
28. 6. navštívíme včelín na Střední zemědělské škole a poslechneme si vše o chovu včel. Následně zamíříme na náš školní statek, kde si opečeme buřty, nakrmíme ovce a kozy a svezeme se na koni.
15. 6. se v Pomněnce rozhoří olympijský oheň. Budeme opět soutěžit v různých disciplínách a tentokrát bude zaměření na dopravní výchovu. Chybět nebude závod na koloběžkách :-)
1. 6. jedeme do Zlína na Mezinárodní filmový festival dětí a mládeže a do Zoo Lešná.
12. 5. startujeme 7 lekcí plavání na Aquatolu.
11. 5. nás navštíví šumperští hasiči s programem Hasík. Už se těšíme!!!
4. 2. se sejdeme v maskách a budeme se veselit na masopustním karnevale.
11. 2. a 12. 2. se koná zápis do 1. třídy a přípravné třídy.
22. 12. se rozloučíme společným zpívám koled u stromečku a rozdáme si dárky.
18. 12. budou děti prodávat své výrobky v podchodu u Kavalerie od 9. do 12. hodin. Přijďte si nakoupit vánoční přání, ozdoby, keramické misky, náramky apod.
21. 12. ve škole proběhnou tradiční vánoční dílničky. Zveme všechny rodiče, aby si svými dětmi vyrobili vánoční přání, ozdoby, věnečky, svícny atd. Zahájení je v 9 hodin společným zpíváním koled v jídelně u stromečku.
4. 12. přinese dětem balíčky Mikuláš s čertem a andělem.
26. a 27. 10. budou ve škole probíhat dýňové dny. Vyrobíme podzimní lampičky, vydlabeme dýni, večer si uděláme procházku po strašidelné zahradě. Večeřet budeme dýňové zelí s pečenými brambory a karbanátky. Druhý den k snídani upečeme dýňovou buchtu.
5. 10. v pondělí se sejdeme s kamarády z Paprsku v Olšanech na výstavě obrazů Jakuba Hříbka. Kromě prohlížení obrazů nás čekají vzájemná vystoupení a malé "hříbkové" občerstvení.
1. 9. 2015 zahájíme nový školní rok.